Poszewki świąteczne 0
Poszewki świąteczne

Przygotowanie domu na święta tak naprawdę nie zaczyna się w Wigilię ani nawet kilka dni wcześniej. Zazwyczaj zaczynamy o tym myśleć już nawet w listopadzie. Dlaczego?

Po pierwsze już w pierwszych dniach listopada, a czasem nawet w październiku, w dużych sklepach, galeriach handlowych przygotowywane są świąteczne ekspozycje. Na łóżkach, kanapach, sofach pojawiają się małe, średnie i duże poduszki i podusie obleczone w kolorowe, świąteczne, wręcz bajkowe poszewki. Po drugie – zaczynamy być zarzucani reklamami w radiu i telewizji. Wreszcie sami ulegamy powoli świątecznemu nastrojowi i zaczynamy coraz częściej spoglądać na wystawy sklepów.

Mamy właściwie dwie możliwości. Odwiedzamy sklepy fizyczne, oglądamy, dotykamy, porównujemy albo robimy to samo, ale na stronach sklepów internetowych. Tu zobaczymy więcej, możemy łatwiej porównywać artykuły, wygodnie siedząc w fotelu. Nie możemy jednak niczego dotknąć. Idealnym rozwiązaniem jest czasem połączenie sklepu internetowego z fizycznym. Tak jak u Nas. Oprócz sklepu internetowego Pierzynka.pl z bardzo bogatym asortymentem, można zaglądnąć do sklepu Przy Rondzie 6 w Brzesku. Ale wróćmy do pościeli, poszewek świątecznych i innych elementów budujących nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Poszewki świąteczne to jeden z najprostszych sposobów na zmianę wystroju wnętrza. Wystarczy kilka małych poduszek „przyodzianych” w ozdobne świąteczne poszewki z motywami choinek, gwiazdek, reniferów i reniferków, krasnoludków i krasnali, małych mikołajków i dużych brodatych Mikołajów, aby nasz salon zupełnie zmienił nastrój i klimat. Kolory poszewek świątecznych mają również niebagatelne znaczenie. Pokój w stonowanych kolorach bieli, szarości czy beżu zmieni się nie do poznania, gdy pojawią się w nim poduszki w bawełnianych, miłych w dotyku poszewkach w odcieniach czerwieni i zieleni, niebieskie i białe. A każda z pięknie zaprojektowanym niebanalnym motywem. Na co dzień takich kolorów i motywów raczej nie używamy, ale są to kolory świąteczne, związane właśnie z Bożym Narodzeniem. Czemu z nich nie skorzystać, skoro nadarza się okazja do zmiany nastroju w świąteczny. Bajkowo narysowane krasnoludki, mikołaje, skrzaty i inne motywy świąteczne sprawią, że nasze kanapy, sofy, fotele o prostych kształtach, niezależnie od koloru i wielkości, zamienią się w miejsca, od które trudno będzie oderwać oczu i Tobie, i Twoim gościom.

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko duchowe przeżywanie. To również doznania estetyczne. Wybierając poszewki świąteczne na poduszki do sypialni, salonu czy pokoju dla siebie czy dla dzieci, stworzymy niepowtarzalny i świąteczny klimat, który może nam towarzyszyć jeszcze przed i trochę po najpiękniejszych świętach w roku.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl